Bursa
Parçalı Bulutlu
7.9°
enBursa Haber

Akşener, seçilirse yapacağı ilk işi açıkladı

GÜNCEL , 14 Haziran 2018 Perşembe, 15:25

İYİ Parti'nin cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, "Cumhurbaşkanı seçileyim ilk işim Suriye ile olan Türkiye'nin meselesini düzeltmek olacak. Ondan sonra da 4 milyon Suriyeli kardeşimizi sağlıklı bir şekilde ülkelerine geri göndereceğiz" dedi.

Akşener, seçilirse yapacağı ilk işi açıkladı

Mardin mitinginde konuşan İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Akşener, "İYİ Parti olmasaydı, ben aday olmasaydım ikinci tur konuşuluyor olmayacaktı. Göreceksiniz milletimizin feraseti bu soruların cevabını verecektir" diye konuştu.

Akşener'in mesajları şöyle:

'SURİYE MESELESİ...'

"Gitti Suriye'nin içişlerine elini soktu, tüm şehirlerimizin ticaretinin içine tükürdü. 4 milyon Suriyeli mülteci ülkemize gelmek zorunda kaldı. Cumhurbaşkanı seçileyim ilk işim Suriye ile olan Türkiye'nin meselesini düzeltmek olacak. Ondan sonra da bu 4 milyon kardeşimizi sağlıklı bir şekilde ülkelerine geri göndereceğiz. "

'HER ÖNÜNE GELEN...'

"Herkes Kürtler hakkında beyanda bulunuyor. Bunu yapmayan tek kişi benim. Yapmadığım için de her önüne gelen bana çemkiriyor. Düşünmenizi istiyorum. Bir HDP'li milletvekili ile AK Partili milletvekili İstanbul beyazlarından bir kişi Meral Akşener üzerinde üst üste aynı dile sahip olmuşsa bunun için önemli bir şey var demektir. Bana isnat edilen her şeyi ispat etmeyen şerefsizdir, alçaktır."