Bursa
Çok Bulutlu
9.3°
enBursa Haber

Akşener: İş bulana kadar maaş

GÜNCEL , 16 Haziran 2018 Cumartesi, 17:30

İYİ Parti'nin Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener Karabük'te seçim çalışmalarını sürdürdü. Akşener mitinginde, seçilmesi halinde genç işsizlere iş bulana kadar 500 TL vatandaşlık maaşı vereceklerini söyledi.

Akşener: İş bulana kadar maaş

Akşener, "Öğrencilerin çok olduğu Karabük'te gençle açısında iş bulma sorunu var. Bu sorun aileleri etkiliyor ve gurbete giden gençler var. Bu da anne babaları mutsuz eden bir konu olarak karşımıza çıkıyor" dedi.

Akşener'in konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

'VATANDAŞLIK MAAŞI'

"Bir şey gördüm ben bu süreçte. En ciddi hazırlanan, Türkiye'yi en iyi inceleyen, projelerini kuruş hesabına yapan tek parti biziz. Biz konuşuyoruz sonra meydanlarda konuşuluyor. Mehmet Şimşek bir açıklama yaptı. 16 yıldır yapmamışlar. Seçimi kazandıktan sonra israfı ve yolsuzluğu engelleyeceklermiş. OHAL'i kaldıracaklarmış, ekonomi düzelecekmiş. Gördük ki Türkiye'nin en önemli derdi genç işsizlik. Yüzde 11 dünyada çok büyük bir rakam. Biz kazandığımız takdirde diyoruz ki biz israfı kaldırıp işsizliği çözeceğiz. Bu nasıl yapacağız her yıl 50 milyar dolarlık sanayi yatırımı yapacağız. Hem tarımda hem sanayide üretimi öne koyacağız. Bizi ciddiye alıyorlar kimseye kaynak sorulmazken bana soruluyor. Ben de bunları tıkır tıkır anlatıyorum. Söylediklerimiz yapılabilir projelerdir. Devletin görevi gençlerine iş vermektir. Eğer veremiyorsak iş buluncaya kadar her bir gence vatandaşlık maaşı bağlayacağız."

'HALEP'TE İFTAR EDECEĞİZ'

"Ben mültecilere bir şey demiyorum ama herkes kendi vatanında mutludur. Ben Suriye politikasını değiştireceğim. Suriyelileri sağlıklı sıhhatli düzgün bir şekilde ülkelerine göndereceğiz ve seneye Halep'te beraber iftar edeceğiz."