Bursa
Çok Bulutlu
25.9°

Akşener'den çok sert EYT çıkışı!

GÜNCEL , 05 Kasım 2019 Salı, 14:47

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında EYT konusunu gündeme getirdi. Çift dikiş söylemine tepki gösteren Akşener, "Böyle vicdan olur mu böyle adalet olur mu böyle israf olur mu? Yazıklar olsun size, haram olsun size." diye konuştu.

Akşener'den çok sert EYT çıkışı!

İYİ Parti grup toplantısında konuşan Meral Akşener, hükümetin ekonomi politikalarını eleştirerek, şunları söyledi:

'KENDİSİNE GELİNCE KESENİN AĞZINI AÇIYOR'

"Memuruna yüzde 4 zammı uygun gören iktidar, yılbaşında vergi ve harçlara yüzde 22,5 zam kararı aldı. Memurunu, işçisini enflasyona ezdiren Sayın Erdoğan, iş kendine gelince kesenin ağzını açıyor. Cumhurbaşkanı olduğu 2014 yılında, 199 milyon lira olan Cumhurbaşkanlığı bütçesi, bu ucube sistem ve sarayla birlikte 2020 yılında ne kadara çıkıyor biliyor musunuz? 3,1 milyar liraya. Sarayın günlük bütçesi 8 buçuk milyon lira. 300 yataklı Ödemiş Devlet Hastanesi 52 milyon liraya yapıldı. Yani o saray, bir haftalık masrafıyla 300 yataklı hastane yapılabilen bir saray."

'HARAM OLSUN SİZE'

"Konu EYT'li kardeşlerimiz olunca Sayın Erdoğan ne diyor? Erken emekli olacakmış. Bundan sonra ne olacak? Gidecek kendine göre başka bir işte çalışmaya devam edecek. Aynen böyle diyor. Çift dikiş... Peki, 13 Eylül 2018 tarihinde yürürlüğe giren 17. no.lu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ne diyor? Bakan yardımcısı kadrosuna atananların, varsa emeklilik veya yaşlılık aylıkları kesilmez, diyor. Yani EYT'liye gelince çift dikişken, bürokrat emeklisi, bakan emeklisi, milletvekili emeklisi olan bakan yardımcıları maaş içinde yüzüyorlar. Bir yandan benim 3600 ek gösterge bekleyen polis kardeşim ay sonunu nasıl getireceğini düşünüyor, diğer yanda Mehmetçik operasyondayken dansöz oynatanlar kendilerine ballı kayyum maaşlarını bağlatıp köşe oluyorlar. Böyle vicdan olur mu böyle adalet olur mu böyle israf olur mu? Yazıklar olsun size, haram olsun size...