Bursa
Çok Bulutlu
27.1°
enBursa Haber

Akşener: Beka sorunu yaratan sensin

GÜNCEL , 13 Haziran 2018 Çarşamba, 14:21

İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Sivas'ta yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yüklendi. Akşener, "Ülkenin beka sorunu varmış. Hadi oradan be. Beka sorunu yaratan sensin. Senin kendinin beka sorunu var. Yanındaki arkadaşlarının da zeka sorunu var" dedi.

Akşener: Beka sorunu yaratan sensin

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener'in Sivasi mitinginde verdiği mesajlar şöyle:

'HERKESE HAİN DENİYOR'

"Hayvancılığın merkezi tarımın merkezi Sivas tekrar tarlalarınızla barıştıracağız. ABD'de çiftçi mazotu şu anda 2 liraya kullanıyor. Siz 6 liraya kullanıyorsunuz. Türk çiftçisi kalkıp rekabet edebilir mi? Son zamanlarda herkese hain deniliyor. Dünyanın gelecekte iki savaşı olacak birisi gıda birisi sudur. Eğer cahillikten iş bilmezlikten yapmıyorsanız tarımı bitirmek ihanettir. Sivas'ı tarımın başkenti Doğu Anadolu'nun yıldızı yapacağız inşallah. Ekonomi gerçekte kötü durumda. Pek çok hükümet terör mücadelesi yaptı hiç duydunuz mu Türkiye'de seçimlere malzeme yapıldığını?"

'İMANLA KORKU AYNI YÜREKTE OLMUYOR'

"Maddi olan her şey pahalandı ama manevi olan her şeyi bunlar ucuzlattı. İmamlar fetva veriyor sakız çiğnemek orucu bozar mı? Hangi elinle yiyeceksin o mekruh mu? Hangi elinle çalıyorsun? Onunla ilgili fetva veren duydunuz mu? KPSS'de çalınan sorunlarla ilgili hiç problem yok. Çünkü kendi çocukları oturdu o hırsızlık makamlarına. Sizin elinizde çok şey olabilir korkutma imkanları olabilir ben de 28 Şubat'ta gördüm ki imanla korku aynı yürekte bulunmuyor. Sizden korkmuyoruz. Ama ezdiğiniz bu aziz milletin sandıkta neler yapabileceğini hepimiz birlikte göreceğiz."

'BEKA SORUNUNU YARATAN SENSİN'

"Hendekler kazılırken valiye sordular siyasi irade görmeyin dedi. Kaymakama askere gittiler aynı şey. 127'yi aşkın devletin kendi içinde valisinin emniyet müdürünün yazdığı resmi belge var. 726 şehidin var Türkiye. Sadece hendekler kapatılırken 726 şehidin var Türkiye. Bunu hatırlayan var mı? Afrin şehitlerine tane diyen bir zihniyet var karşımızda. Ülkenin beka sorunu varmış. Hadi oradan be. Beka sorunu yaratan sensin. Senin kendinin beka sorunu var. Yanındaki arkadaşlarının da zeka sorunu var."

'SİVAS BAKANSIZ OLMAZ'

"Sivas bakansız olmaz bir kardeşinizi de bakan olarak atayacağımı sizlerle paylaşmak isterim. Mülakat sistemini ve performans sistemini kaldırıyoruz."

Balık katliamı son anda önlendi
Balık katliamı son anda önlendi
Fazla sevişmek mutluluk getirmiyor
Fazla sevişmek mutluluk getirmiyor
Güneş gözlüğü gözünüzden edebilir!
Güneş gözlüğü gözünüzden edebilir!
Eski manken obezite ameliyatıyla podyuma döndü
Eski manken obezite ameliyatıyla podyuma döndü