Bursa
Çok Bulutlu
6.4°
enBursa Haber

Akkuş: Suç duyurusunda bulunacağız

BURSA , 11 Haziran 2018 Pazartesi, 20:38

CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Bursa mitingi için ulaşım seferlerinin ücretsiz yapıldığı iddia ederek, Büyükşehir Belediyesi'nin Bursalıların kaynaklarını adaletsiz bir şekilde kullandığını savundu.

Akkuş: Suç duyurusunda bulunacağız

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bursa mitingi nedeniyle Bursaray seferlerinin ücretsiz yapıldığını belirterek, Büyükşehir Belediyesi'ne tepki gösterdi.

Yazılı açıklama yapan Akkuş, şunları söyledi:

"Büyükşehir Belediyesi AKP'li bir başkan tarafından yönetiliyor olabilir ancak belediye AKP'nin belediyesi değil, belediye kaynakları da sadece AKP'lilere ait değil. Sürekli dinden, imandan bahsedenlere burada şunu hatırlatmak isterim ki yaptığınız şey tam olarak kul hakkı yemektir. Topladığınız vergiler AKP'li, CHP'li, İYİ Partili, MHP'li, HDP'li kısacası her türlü siyasi görüşten Bursa halkının paralarıdır. Bu yüzden AKP mitingi için ulaşımı ücretsiz yapıyorsanız başka bir partinin adayı için de aynı davranışı göstermek zorundasınız. BUSKİ binasına da Erdoğan afişi asamazsınız. Orası belediyeye bağlı bir kurumdur ama belediye başkanının tapulu malı değildir. Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin ve bağlı kurumların tutumuyla ilgili gerekeni yapacağız. Konuyla ilgili suç duyurusunda bulunacağız. Bursa halkının kaynaklarını böyle tüketmenin bedelini ödeyeceksiniz, adalet önünde hesap vereceksiniz.

Akkuş, "Mesaj atarak katılımı zorunlu tutmalarına rağmen, 15.30'da başlaması gereken mitingi 18.30'a almaları da acizliklerini gösteriyor. 25 Haziran'da bambaşka bir Türkiye'ye uyanacağız. Milletimiz 'Artık tamam' diyor." dedi.