Bursa
Parçalı Bulutlu
24°

AK Partili vekilden flaş EYT açıklaması!

EKONOMİ , 26 Mayıs 2020 Salı, 09:45

AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Emeklilikte Yaşa Takılanlarla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Vekil Yaman, "Talepleri haksız talepler değildir" dedi.

AK Partili vekilden flaş EYT açıklaması!

AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"EYT takılan kardeşlerimin sorunlarını en iyi bilen kişiyim. Ben 11 yıl EYT takıldım. 2011 yılında emekli olmam gerekiyordu. Bana 11 yıl vurdu. Türkiye geçmişte alınan yanlış politikalar yüzünden bu durumda. Bu bir sorundur. Bu sorunun konuşulması gerekiyor. Saygı ile karşılıyorum. Talepleri haksız talepler değildir.

SEÇİM BEYANNAMEMİZDE YOK

Bakın ne yazık ki Almanya'da 5 çalışana 1 emekli düşerken, Avrupa ortalamasında 4 çalışana 1 emekli düşerken benim ülkemde 2,8 çalışana 1,8 emekli düşüyor. Yaklaşık 2 kişiye 1 emekli düşüyor. Türkiye'de 23 milyon çalışanımız var 12,5 milyon emeklimiz var. Sembolik bin TL verdik bütçeye getirdiği yük eski rakamla 25 katrilyon demek. Ekonomimiz düzelirse bu sorun çözülecek. Bizim seçim beyannamemizde EYT yok.

BÜTÇEYE BÜYÜK YÜK GETİRECEKTİR

6 buçuk milyon EYT'li kardeşlerimiz var. Sorun çözmemiz bütçeye yük getirecektir. EYT'lilerin sorunu çözülecek böyle bir şey mümkün gözükmüyor. Avrupa'da 40 yaşında kimse emekli olmuyor. Kazanılmış haklara göre peyderpey emekli oluyorlar.

ONLARCA KANUN TEKLİFİNDE İMZAM VAR

"Biz iktidar partisiyiz. Konuşmak için konuşan muhalefet var. Siyasi partiler ve isimler üzerine çok takılmam. Türkiye'nin en büyük sorunu ana muhalefet partisidir. Korona ile mücadele ediyoruz muhalefet siyasi rant devşirmeye çalışıyor. İktidar partisinde olmanın avantajları ve dezavantajları var. Kanunları hazırlarken biraraya geliyor, kendi içimizde tartışıyoruz. Bugüne kadar onlarca kanun teklifinde imzam vardır."