Bursa
Çok Bulutlu
31.8°

AK Parti seçim manifestosunu açıkladı

GÜNCEL , 31 Ocak 2019 Perşembe, 12:20

AK Parti'nin seçim manifestosu 11 maddeden oluşurken, yerel seçim sloganı ise ''Memleket işi gönül işi.'' olarak belirlendi

AK Parti seçim manifestosunu açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 11 maddelik seçim manifestosunu Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen toplantıda açıkladı.

TÖRENDEN FOTOĞRAFLAR

Tüm parti teşkilatları ile Türkiye genelindeki adaylarıun tamamının katıldığı ''31 Mart 2019 Yerel Seçimleri Aday Tanıtım Toplantısı''nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Şuna inanıyorum bizimkisi bir aşk hikayesidir. Aşk ise kişinin sevdiğinde yok olmasıdır. Laf ile aşk olmaz'' dedi.

''DİK DURACAĞIZ DİKLEŞMEYECEĞİZ''

"Dik duracağız dikleşmeyeceğiz ve dik duruyoruz endişeniz olmasın." diye konuşan Erdoğan, "Söz konusu vatansa gerisi teferruattır. Cumhur İttifakı'nın tanımı budur. Pazara kadar değil inşallah mezara kadar. Eksiklerimiz ve kimi zaman hatalarımız elbette olmuştur. Çalışıyoruz ve çalışacağız. Şuna inanıyorum bizimkisi bir aşk hikayesidir. Aşk ise kişinin sevdiğinde yok olmasıdır. Laf ile aşk olmaz. CHP çöptür çukurdur çamurdur. Öyle devraldık İstanbul'u ve onlardan tamamen arındırdık. Halkımıza, yeni bir heyecanla, yeni bir vizyonla, kimi tecrübeli kimi yeni ama birikimli ve vizyoner isimlerle şehirlerimizi daha ileriye taşımanın sözünü veriyoruz." ifadedini kullandı.

İŞTE AK PARTİ'NİN SEÇİM MANİFESTOSU

Erdoğan'ın konuşmasında açıkladığı partisinin 11 maddelik seçim manifestosu ise şöyle;

1-Şehir planları konusunda, uzun vadeli ihtiyaçları gözeten ve hakkaniyete uygun yöntemler takip edeceğiz. İstismara açık parsel bazlı plan değişikliklerine kesinlikle geçit vermeyeceğiz.

2-Altyapı ve ulaşım bu konu çözülmeden şehirlerimizi gerçek anlamda şehir haline getirmiş olamayacağımıza inanıyoruz. Otopark meselesini, hem şehir planlarında, hem de imar uygulamalarında asli öncelik haline getireceğiz. Böylece sokaklarımızdaki araç istilasına son verip, kaldırımlarımızı sadece yayaların hizmetine sunacağız.

3-Kentsel dönüşüm projelerini, şehirlerimizi hem deprem riskinden, hem de çarpık yapılaşmadan kurtarmaya dönük olarak geliştireceğiz.

4-Benzersiz şehirler hedefimiz doğrultusunda, her şehrin kendi coğrafyasına, iklimine, tabiatına, tarih ve insan dokusuna, büyüme alanlarına uygun gelişme modelleri hazırlayacağız.

5-Akıllı şehirler ile şehircilikte yeni ufuklar açacağız. Teknolojinin imkanlarını, özellikle de yerli çözümleri teşvik ederek, şehirlerimizin emrine sunacağız. Mobil teknolojilerin böylesine geliştiği bir dönemde, Türkiye'yi bu büyük yarışta geri bırakmayacağız.

6-Çevreye saygılı şehirler ile Rabbimizin bize emanet ettiği tabiat içinde, canlı veya cansız tüm varlıklarla birlikte uyum içinde bir hayat sürdürebilmemizi sağlayacağız. İnsan-şehir-tabiat dengesini en ideal şekilde gözeterek, şehirlerimizi yeşil ve sürdürülebilir büyüme ilkesiyle inşa ve ihya edeceğiz.

7-Sosyal belediyecilik anlayışımızı, tüm mağdur ve mazlumlarla birlikte ailelerimize, çocuklarımıza, gençlerimize, kadınlarımıza, yaşlılarımıza ve engellilerimize hizmet verecek şekilde genişleteceğiz

8-Yatay şehirleşme yeni dönemdeki şehircilik vizyonumuzun merkezinde bu yer alacak. Her şehrimizde pilot uygulamayla başlayıp, zaman içinde genişleterek, yatay şehirleşme modelimizi ülkemizin her yerine yaygınlaştıracağız. Kentsel dönüşüm alanları ile yeni imara açılan bölgelerde, bu modele öncelik vereceğiz.

9-Halkla birlikte yönetim bu ilkesiyle, belediye faaliyetleriyle ilgili kararlara, şehir sakinlerinin, özellikle de muhtarların ve sivil toplum kuruluşlarının en üst seviyede katılımını temin edeceğiz.

10-Tasarruf ve şeffaflık yeni dönemde belediyelerimizde çok daha önemli bir yönetim ilkesi haline gelecektir. Belediyelerimizde hakka, adalete, maşeri vicdana, hukuka aykırı davranan hiç kimsenin gözünün yaşına bakmayacağız.

11-Değer üreten şehirler ile AK Parti belediyeciliğini bir üst aşamaya taşıyoruz. Geçtiğimiz yıl, 30 büyükşehrimizi kapsayan Şehrim 2023 Projesini hazırladık. Şehirlerimizin kültürden ekonomiye tüm yönlerini analiz ettiğimiz, zayıf ve güçlü taraflarını ortaya koyduğumuz bu çalışmalar ışığında, önümüzdeki dönemde belediyelerimizi değer üreten şehirler anlayışıyla yöneteceğiz.

AK PARTİ'NİN SEÇİM ŞARKILARI