Bursa
Parçalı Bulutlu
19°

AK PARTİ'nin Kızılcahamam kampında neler oldu?

BURSA , 29 Nisan 2019 Pazartesi, 11:46

AK PARTİ, yerel seçimlerin ardından merakla beklenen Kızılcahamam kampını hafta sonu yaptı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da Kızılcahamam'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü. Peki o görüşmede neler konuşuldu?

AK PARTİ'nin Kızılcahamam kampında neler oldu?

Cumhurbaşkanı ve AK PARTİ Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından belediye başkanlarıyla Kızılcahamam kampında buluştu.

Kampa Bursa'dan da belediye başkanları, milletvekilleri ve parti yöneticileri katıldı.

Olay gazetesi Başyazarı Ahmet Emin Yılmaz, "Erdoğan belediye başkanlarına yeni dönemde yol haritası çizdi" başlıklı yazısında kampın perde arkasına ilişkin olarak şunları yazdı:

"... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan...

Belediye başkanlarına uyarılarda bulunurken; yeni dönemde nasıl çalışmalar yapmaları gerektiğini, davranışlarının nasıl olması gerektiğini, belediye yönetimlerini nasıl ele almaları gerektiğini anlattı, şeffaf davranmalarını istedi.

Sonra...

AK Parti'li Büyükşehir Belediye Başkanlarını teker teker kabul edip baş başa özel görüşmeler yaptı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş bu görüşmede yeni dönem projelerini aktarıp finans desteği istedi.

Ardından başkanları bu kez topluca kabul etti ve Bakanlarla bir araya getirdi.

Orada da...

Baş başa görüşmede kendisine aktarılan kimi sorunları doğrudan Bakanlara iletip çözüm istedi ve yer yer nasıl bir yol izleneceğine dair uyarılarda bulundu.

İşte...

Büyükşehir Belediye Başkanları ile hem baş başa görüşmesinde, hem toplu kabulünde Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli mesajlar vermenin yanında başkanlara yeni dönemde yol haritası çizdi.

(...)

Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde yapılan AK Parti Değerlendirme Toplantısı'na katılanlarla yaptığımız görüşmelerden şu izlenimleri edindik:

Bir...

AK Parti, seçim süreci başlarken açıkladığı manifestoyu bu dönem aynen uygulamaya kesin kararlı.

Bu amaçla da belediyelere sıkı takip uygulanacak.

İki...

Genel Merkez seçim değerlendirmesini sürdürürken, önümüzdeki süreçte il-ilçe teşkilatlarını her zamankinden daha yakın izleyeceği mesajı verdi."