Bursa
Parçalı Bulutlu
26.3°

AK PARTİ milletvekilinden EYT açıklaması

GÜNCEL , 11 Temmuz 2019 Perşembe, 10:19

Hükümet yetkilileri her ne kadar "Gündemimizde yok' dese de emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) AK PARTİ içerisinde tartışılmaya devam ediyor. AK PARTİ Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, EYT'nin çıkmasının zor olduğunu belirterek, "Ama bu vatandaşlarımızın mağduriyet gibi gördüğü bir olayı bizim gündemimizde değildir, tartışılmıyor, anlamına gelmez" dedi.

AK PARTİ milletvekilinden EYT açıklaması

AK PARTİ Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, BengüTürk TV'nin canlı yayınında EYT sorusu üzerine açıklama yaptı.

Türkmen'in açıklaması şöyle:

'GÜNDEMİMİZDE DEĞİL DİYEMEYİZ'

"Bizim dönemimizde böyle bir olay cereyan etmedi. Dünyanın hiçbir yerinde de bu kadar erken emeklilik yok. Dünyanın bir ekonomik sıkıntıda olduğu, Türkiye'nin de bundan etkilendiği bir dönemde bunun çıkabilme ihtimali yok. Ama bu vatandaşlarımızın mağduriyet gibi gördüğü bir olayı bizim gündemimizde değildir, tartışılmıyor, anlamına gelmez. Ama bu, şu demek de değil.

EYT YİNE MECLİS GÜNDEMİNDE

Dünyada hiç olmayan ve bütçeye, imkanlarımıza çok büyük etkisi olabilecek bir hadiseyi de yapmak istemiyoruz. Bir de şöyle düşünmek lazım: Her defasında yap boz tahtası gibi olabilecek işleri yapmamak lazım. Geçmişte çok yapıldı ve bugün emeklilik sistemimizi alt üst eden olaylar hep oradan geliyor. Yani süper emeklilik, yok efendim, başka türlü emeklilik, şu emeklilik, bu emeklilik, diye diye günü kurtarma adına yapılan olaylardır.

'VARSA VERİN DİYORLAR'

Onlar ülkesini seven insanlardır, dolayısıyla ülkeye ve ülkenin hazinesine sıkıntı yaratacak bir şeyleri istemezler. 'Varsa verin' diyorlar, ben öyle algılıyorum. Onları da hoş karşılamak lazım. O insanlar milletini seven insanlardır, sırf kendi menfaatleri bugün onu gerektiriyor, diye, ülkenin gidişatına, birliğine, sıkıntı yaratacak olayları yapmak bizim insanımız, diye düşünüyorum, çünkü fedakar insanlardır."

EYT'LİLERDEN TEPKİ YAĞDI

Türkmen'in açıklamalarıne EYT'lilerden çok sayıda tepki geldi.

EYT İZMİR'DE DE DERNEKLEŞTİ

EYT'liler Türkmen'in EYT'yi erken emeklilik olarak nitelemesine tepki göstererek, milletvekilinin konu hakkında bilgi sahibi olmadığını söyledi.

'EYT'Yİ ÇIKARMADAN NEREYE GİDİYORSUNUZ?'