enBursa Haber

AK PARTİ'li Temelli: Bursa'nın sesi olacağız

BURSA , 16 Mayıs 2018 Çarşamba, 18:35

AK PARTİ Bursa İl Başkan Yardımcılığı görevinden istifa ederek, milletvekili aday adayı olan Bülent Temelli, listeye girerek seçilmesi halinde, "Bursa'nın ihtiyacı olan program ve projelerine Ankara boyutunda destek olacağız" dedi.

AK PARTİ'li Temelli: Bursa'nın sesi olacağız

AK PARTİ Bursa İl Başkan Yardımcılığı görevinden istifa ederek, milletvekili aday adayı olan Bülent Temelli, süreci enbursa.com'a değerlendirdi. Temelli'nin açıklamaları şöyle:

'HİZMET HEYECANIMIZ VAR'

"Siyasetin içinden biri olarak, AK PARTİ'de 6 sene İnegöl'de ilçe başkanlığı yaptım. Onun öncesinde de 3 senelik bir ilçe başkan yardımcılığı ve nihayetinde de son 8 aylık dönemde de il başkan yardımcılığı görevinde bulunmam sebebiyle siyasette bir takım hizmetleri yapabilme adına gayreti olan, heyecanı olan birisiyiz. Bu nedenle de bu şekilde milletvekilliği seçiminin öne alınmasıyla birlikte böyle bir ortam oluştu. Bu ortamda da milletvekili olarak kısmet olursa Bursa'mıza hizmet etmek üzere aday adayı olarak müracaat ettik."

'BURSA PROJELERİNİ TAKİP EDECEĞİZ'

"Biz Bursa adına, TBMM'nin, yasama organın bir parçası olarak orada bulunacağız. Onun haricinde tabii milletvekillerine bizim teşkilat olarak yüklediğimiz görevler var. Özellikle Bursa'nın projelerinin, programlarının Ankara boyutunda takip edilmesi gibi... Nitekim bunlar AK PARTİ'nin 16 yıllık iktidarında da milletvekillerince takip edildi, yapıldı. Eğitim alanında, sağlık alanında, ulaşım alanında her birinden Allah razı olsun, bugüne kadar gerekli katkıyı gösterdiler."

'BUNDAN SONRA İNCE DOKUNUŞLARI YAPACAĞIZ'

"Biz de seçilmemiz halinde, dönemimiz içerisinde Bursa'nın ihtiyacı olan program ve projelerine Ankara boyutunda destek olacağız tabii ki. Ben her zaman söylüyorum bugüne kadar gerek AK PARTİ döneminde, gerek Bursa'da, gerek ülke genelinde alt yapı çalışması yapıldı. Bundan sonra inşallah 2023'e giden yolda çok daha üstte görünecek olan yatırımları yapacağız. Örneğin, ekonomideki bu altyapının üzerine artık katma değeri yüksek ürünleri yapmayı hedefliyoruz. Bundan sonra ince dokunuşları yapacağız."

'VATANDAŞIN TALEPLERİ BİZİ YÖNLENDİRİYOR'

"Sivil toplum kuruluşları bizim her zaman için en büyük desteğimiz, dayanağımız. Onların talepleri, vatandaşın talepleri bizleri yönlendiriyor. Biz orada kanun hazırlanırken, vatandaşımızın önünü açacak bir yasama organının faaliyeti ne yapılması gerekiyorsa bunlar bizi yönlendiriyor. İnşallah bundan sonra da öncelikle Bursa halkının sonra da teşkilatımızın bize vermiş olduğu görevleri orada yapacağız inşallah..."

'AK PARTİ'YE DESTEK ARTACAKTIR'

"Bu güne kadar AK PARTİ her zaman için halktan çok önemli destek aldı. Aldığı destekle de çok önemli hizmetler yaptı. Hizmeti oranında da vatandaş tekrar destek verdi. Bu alışveriş bugüne kadar böyle gitti. Ben inanıyorum ki bugün de özellikle 2023'e giden bu süreçte gerek Cumhurbaşkanımıza gerekse Meclis'i oluşturacak milletvekili listelerine Bursa halkı AK PARTİ'ye yine teveccüh göstereceğini düşünüyorum. Geçmiş dönemlerin altında kalmayacaktır, üstüne çıkacaktır diye düşünüyorum."