Bursa
Çok Bulutlu
22.7°

AK PARTİ'den o sunucuya tepki

GÜNCEL , 28 Şubat 2018 Çarşamba, 12:03

AK PARTİ Sözcüsü Mahir Ünal, AKİT TV sunucusunun canlı yayında imza attığı skandalı değerlendirdi. Ünal, "Böyle bir şey apaçık bir provokasyondur, sabotajdır" dedi.

AK PARTİ'den o sunucuya tepki

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, NTV canlı yayınında gündemi değerlendirdi. Ünal'ın mesajları şöyle:

ABD SÖZCÜSÜ'NÜN AFRİN AÇIKLAMASI

"Türkye, Suriye'deki iç savaşın tarafı değildir, Suriye'nin barış ve istikrara kavuşması için çaba içindeyiz. Sınır ve iç güvenlik için yürüttüğü bir harekat var Türkiye'nin. Bunu Suriye'nin iç savaşına yönelik olarak nitelemek yanlış okumadır. Siz öncelikle Suriye'yi iyi okuyun, oradaki terörist unsurlarla iş birliği içinde hareket etmenizin NATO'nun güney sınırlarını tehdit etmesine bakın. Bunu yapacaksınız ve sonra Türkiye'ye iyi okuyun diyeceksiniz. Şu an Afrin'le ilgili hilal tamamlandı ve Afrin terörist unsurlardan temizlenecek. Afrin'le ilgili gözlerden kaçan bir şey var. PKK'nın kurulduğu yer, merkezi, kalbi; kurulması düşünülen devletin başkenti olarak tasarlanan yer Afrin'dir. Bugün tam da Türkiye terörü kaynağında kurutuyor. Bu kadar kuyruklarına basılmış gibi bağırmalarının nedeni budur. "

SEÇİM İTTİFAKI VE SAADET PARTİSİ

"Geçtiğimiz günlerde bir görüşme oldu, ben de katıldım. O görüşmede Saadet Partisi tarafından ittifak zemini dile getirilmedi. Sadece uyum yasalarıyla ilgili önerilerde bulundular. Son gelişmelelere bakıldığında ise, CHP'li bir parti meclisi üyesinin açıklamaları da ortada, CHP, Saadet ve İYİ Parti arasında görüşmeler yapılıyor. Hangi ittifak ilkeler doğrultusunda olmaz ki. Bu 'Biz ittfak yapacağız ve bunu bir takım güzel sözlerle süslememiz gerek' anlamı taşıyor. Utanacak, sıkılacak bir iş yapmıyorsunuz, ittifakınızı yapabilirsiniz."

AKİT TV SUNUCUSUNA SORUŞTURMA

"Kabul edilebilir, izah edilebilir bir şey değil. Bunu ifade eden kişiyle ilgili Küçükçekmece Savcılığı hemen soruşturma başlattı. Böyle bir şey apaçık bir provokasyondur, sabotajdır. Çıkacaksınız bir televizyon programında, ülkedeki bazı kesimleri hedef göstereceksiniz, ithamlarda bulunacaksınız. Bunu söyleme hakkını size kim veriyor, siz kimsiniz. Neyi temsilen böyle bir ifadeyi kullanıyorsunuz. Asla kabul etmeyeceğimiz, onaylamayacağımız; ülkenin birliğine ve beraberliğine yönelik bir sabotaj bu. Adalet Bakanlığıyla da görüştüm, başlatılan bir soruşturma var. İlgili televizyon da, ilgili kişi hakkında gerekli işlemleri yaptı diye biliyorum, RTÜK de harekete geçecektir. Gözardı edilecek bir konu değil bu..."

SOYLU'NUN İSTİFA İDDİASI

"Trolleri tanımlarken aslında trollük nedir ona bakmak lazım. Sosyal medyada bir kesime yönelik saldırı, provokasyon, sabotaj, iftira, yalan ve hakaret... Klavyenin başında bu tür davranışlarda bulunan herkes için kullanılan bir ifade bu. Bu bir kesimle ifade edilen bir şey değil, ahlak dışı davranışlarla ifade edilebilecek bir şey. Herkes muzdarip bu durumdan. İçişleri bakanımız görevinin başında. Siyasetçiler bazen duygusal konuşmalar yaparlar ama bu fiili bir durumu ifade etmez. Sayın bakanımız görevinin başında ve son derece başarılı..."