Bursa
Açık
32.5°

AK Parti'de Mudanya tartışması

BURSA , 28 Haziran 2020 Pazar, 12:20

Koronavirüs salgını nedeniyle kongre sürecinin tamamlanamadığı AK Parti Bursa İl teşkilatında Mudanya tartışması yaşanıyor. AK Parti Mudanya İlçe Başkanı İnci Söğütlü'nün WhatsApp gruplarındaki yazışmalarda milletvekilleri ve partililere küfür ettiği ortaya çıktı.

AK Parti'de Mudanya tartışması

AK Parti Bursa İl teşkilatında kongre sürecinin sonbaharla birlikte tamamlanması beklenirken, teşkilat içinde Mudanya tartışması başladı.

AK Parti Mudanya İlçe Başkanı İnci Söğütlü tarafından kurulduğu iddia edilen WhatsApp grubundaki yazışmalar basına sızdı. Yazışmlarda Söğütlü'nün, partinin Bursalı vekillerine ve üyelerine galiz küfürler ettiği ortaya çıktı. Söğütlü'nün AK Parti Bursa milletvekilleri, meclis üyeleri ve teşkilat üyeleri hakkında küfürlü yorumlar yaptığı görüldü. İlçe Başkanının söz konusu mesajlarda Bursa Milletvekilleri Hakan Çavuşoğlu ve Atilla Ödünç ile Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Arif Bayrak'a yönelik hakaretlerin yer aldığı belirtildi.

Gelişmeleri sosyal medya hesabından duyuran EA Medya Yönetim Kurulu Başkanı Eminm Adanur, şunları söyledi:

'BU NASIL BİR ÜSLUP?'

"Az önce Akparti Mudanya İlçe Başkanı İnci Söğütlü'nün @AtillaOdunc16 abi ve @ArifBAYRAK abiler hakkındaki yazılarını okudum, midem bulandı, muhtemelen karnım tok olsa KUSARDIM. Her 2 insanıda uzun zamandır tanırım. Atilla abinin bende hatrı çok büyüktür, Arif abi candır!

Yaptıkları siyaset doğrudur, yanlıştır istediğiniz gibi eleştirebilirsiniz, saygı duyarım. Yanlışları olursa uyarırsınız.. Fakat bu üslup.. Siz nasıl avukatsınız Hanımefendi?

bırakın siz Bayansınız, kendi partinizin Milletvekili ve Yöneticisine; ağıza alınmayacak hakaretler etmek. Herhalde gereken en kısa zamanda yapılacaktır. Tam bir fiyasko. Bunların hepsi İl Yönetimi sayesinde oluyor. Eskilerden kim varsa herkesi dışladınız,ötekileştirdiniz

Bu tür ağzı hakaretler eden insanlara bu partinin kurucularına hedef yaptırdınız hep. Bu parti hiçbir zaman bu tarzda yönetilmedi. Yazık, Akparti'ye en çok zararı siz veriyorsunuz."

NEDEN TELEFON KONUŞMASI MI?

Söğütlü'nün, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesi sonrası tavrında büyük bir değişim yaşandığını söyleyen partililer, "Söğütlü, son zamanlarda il teşkilatını dizayn etmeye yönelik girişimlerde bulunuyor" diyerek rahatsızlığını dile getirdi. Söğütlü'nün son zamanlarda il teşkilatı dışında herkese değişen tavrı ve üslubu, "Destek İl Başkanlığı'dan mı geliyor?" sorusunu beraberinde getirdi.