Bursa
Açık
28.9°

AK Parti Bursa Milletvekili Ala'dan 15 Temmuz mesajı

BURSA , 15 Temmuz 2020 Çarşamba, 21:40

Bursa'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerinde konuşan AK Parti Bursa Milletvekili Efkan Ala, "O tankların milletin üzerine sürenler, o tanklar milletin iradesinin altında kaldı." dedi.

AK Parti Bursa Milletvekili Ala'dan 15 Temmuz mesajı

Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin 4'üncü yıl dönümü, Bursa 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen etkinliklerle anıldı.

DEMOKRASİ MEYDANI'NDAKİ TÖRENLERDEN FOTOĞRAFLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Gerçekleştirilen etkinliklerde konuşma yapan AK Parti Bursa Milletvekili Efkan Ala, "15 Temmuz şehitleri olmak üzere tüm şehitlerimiz yad ediyorum. Bütün gazilerimizi hürmetle selamlıyorum. Bu akşam da 15 Temmuz gecesi gibi burayı doldurduğunuz için teşekkür ediyorum. Şehitlerimiz fotoğraflarını görüyoruz. 15 Temmuz gecelerini unutmamak gerekir. Çünkü, "15 Temmuz'da ne oldu?" diye bir soru soralım ve o cevabı unutmayalım ki Türkiye bir daha 15 Temmuzları unutmasın. 15 Temmuz gecesi darbe girişiminde bulunan o vatan hainlerinin iplerini yurt dışında ellerinde tutanlar, Türkiye'yi Suriye'ye çevirmeye çalıştılar. Türkiye'yi Irak'a çevirmeye çalıştılar. Bakın Libya'da, Suriye'de Türkiye insiyatif alarak düzeni sağlamaya çalışıyor. Allah'a binlerce şükür başta cumhurbaşkanımız, kadrosu ve sizler arkasında durarak hain darbe girişimini yerle bir ettiniz. Türkiye'yi uçurumun kenarından aldınız. Millet idaresine kast edenleri de mahkemelere çıkardınız. Sizler bu ülkenin asıl sahibi olarak üzerinize düşeni yaptınız. O tankları milletin üzerine sürenler, o tanklar milletin iradesinin altında kaldı." dedi.