Bursa
Parçalı Bulutlu
28.5°

AK Parti Bursa'dan tartışma yaratan bir mesaj daha

BURSA , 17 Şubat 2020 Pazartesi, 20:10

AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman'ın "kara liste"li sosyal medya mesajından sonra AK Parti Bursa İl Başkan Yardımcısı Av. Oktay Çiçek'ten gelen Twitter mesajı da tartışma konusu oldu.

AK Parti Bursa'dan tartışma yaratan bir mesaj daha

Bursa siyasetinde ve özellikle AK Parti kulislerinde büyük tartışmaya yol açan "kara liste" mesajının ardından iktidar partisinin il yönetiminden tepkilere yol açan bir mesaj daha geldi.

AK Parti Bursa İl Başkanı Salman'ın "kara liste" mesajına yanıt veren AK Parti Bursa İl Başkan Yardımcısı Av. Oktay Çiçek, şu ifadeleri kullandı:

"Olimpos dağının çocukları, Hira dağının evlatlarını asla kabullenemeyecektir. Ama bizim mücadelemiz ebediyen sürecek inşaallah."

Çiçek'in "Olimpos dağının çocukları" ve "Hira dağının evlatları" ifadeleriyle neyi kastetiği tartışma konusu oldu.

AK Parti Bursa İ Başkanı Ayhan Salman'ın "Bir davaya inanmak ve sevmek illaki sıradışı ya da kahramanca şeyler yapmak değil, sıradan şeyleri de hassasiyetle ve samimiyetle yapabilmektir. Bu yolda herkesi hatta rakiplerini bile sev ama bence kara listeni de hep güncel tut." şeklindeki mesajı başta AK Parti olmak üzere siyasette büyük tartışmalara yol açmıştı.

Önce mesajındaki "kara liste" bölümünü çıkaran Salman, daha sonra "kara listeden kasıt" başlığıyla yeni bir açıklama yapmıştı. HABERE GİT