Bursa
Gökgürültülü Sağanak
21.4°

"AK Parti, Bursa'da bu il başkanıyla yeni bir seçim daha kazanamaz"

BURSA , 08 Eylül 2020 Salı, 23:22

enBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti İl Başkanı'nın kişisel hırslarıyla atmış oldukları adımların, AK Parti'ye olumsuz yönde neler getireceğini değerlendirdi.

"AK Parti, Bursa'da bu il başkanıyla yeni bir seçim daha kazanamaz"

enBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı'nın hukuku hiçe sayarak yapmış olduğu hamleleri köşesine taşıdı. Gültekin yazısında AK Parti İl Başkanı'nın da sessiz kalmasını eleştirerek, "AK Parti'nin Bursa'da bu il başkanıyla yeni bir seçim daha kazanamaz" dedi.

İşte Gültekin'in yazısı

"AK Parti,

Bursa'da bu il başkanıyla yeni bir seçim daha kazanamaz. Nereden mi biliyorum bunu? Durum anlatayım. Artık malumunuz, üç beş gün önce, Büyükşehir Belediye Başkanı ve onun akıldaneleri, kibirli kabile reisleri gibi oturdukları koltuklarda kasaba siyasetiyle ve hırsla haksız, hukuksuz, yanlış bir karara imza attılar.

Neyse ki; adalet, bu adaletsizliğe "dur" dedi.

Fakat siyaset dur durak bilmeden konuyu gündeme taşıdı ve bu vahim olay üzerinden hem belediye başkanına ve hem de AK Parti'ye yüklendikçe yüklendiler. Haklıydılar, çünkü muhalefetin yapamadığını başkan ve akıldaneleri yapmış, Ak Parti'nin kalesine gol atmışlardı.

Başkan ve akıldanelerinin,

Kendi kendine attığı bu golle muhalefet tribünleri adeta Meksika dalgası yaparak sevinirken, konuya el atması ve durumu düzeltmesi beklenen Ak Parti Bursa İl Başkanı ise yenilgiyi kabullenmiş olacak ki; çıkıp tek kelime bile etmedi. Oysa normal şartlarda Ak Parti İl Başkanı'nın kopan fırtına karşısında, AK Parti'nin "gönül belediyeciliği" vaadinin bir gereği olarak kırılan gönülleri alıp, "bir hata olmuş, düzelttik" diyerek esen rüzgarı tersine çevirmesi gerekirdi.

Şimdi, burada bir parantez açalım,

Küçük fotoğraftan, yani, Bursa'da belediye başkanı ve akıldanelerinin sebep olduğu basit bir sorunun bile altından kalkamayan Ak Parti İl Başkanı'ndan, dünyanın, sorun olup tepesine çökmek istediği Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı'nın büyük fotoğrafına ayna tutalım."

MUSTAFA GÜLTEKİN'İN "SİZE BİR ŞEY SÖYLEYEYİM Mİ?" YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN