Bursa
Çok Bulutlu
22.8°

AK PARTİ Bursa'da beklenen istifa

BURSA , 24 Ekim 2019 Perşembe, 16:48

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile hareket ettiği bilinen eski Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk, AK PARTİ'den istifa etti.

AK PARTİ Bursa'da beklenen istifa

24. Dönem AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk, basın mensuplarıyla bir araya gelerek önemli açıklamalarda bulundu.

Sözlerine AK Parti'nin içindeki uyuşmazlıkların her geçen gün artmasından duyduğu rahatsızlığı dile getirerek başlayan Öztürk, AK Parti içinde daha fazla hizmet etme imkanının kalmadığını belirtti.

Türkiye'nin içinde bulunduğu siyasi, sosyal ve ekonomik durumları değerlendirerek uzun süredir düşündüğü istifasını bugüne kadar ertelediğini belirten Mustafa Öztürk, "Yurt içinde ve dışında milletvekili olarak, şerefimle çeşitli görevlerde partime ve ülkeme hizmet ettiğim AK parti üyeliğimden üzülerek ayrılmış bulunmaktayım" dedi.

Milletvekilliği süresince kendisinden desteklerini esirgemeyen ailesi, arkadaşları, hemşerileri ve teşkilata teşekkür eden Öztürk, sözlerini şu şekilde tamamladı:

"Bundan sonra da gücüm yettiğince; hak ve hakikatin yanında olacak, adaleti her kesim için savunacak, siyaseti çıkar için kullanmayacak, şeffaflık ve siyasi ahlak için kararlı duruş sergileyecek, ehliyet ve liyakate önem verecek, istişareyi ve ortak aklı egemen kılacak, özeleştiri mekanizmalarını işletecek, kul hakkı ve kamu hakkı hassasiyetini sürekli gözetecek, hukukun üstünlüğü ile fikir özgürlüğünü içselleştirecek, bunlarla birlikte bilgiye dayalı yeni bir vizyon ile Türkiye'deki siyasette değişim ve dönüşümü gerçekleştirerek kurumsallaştıracak ve geleceğe umut olacak yeni bir siyasi oluşuma, bugüne kadar elde ettiğim bilgi ve tecrübeler ışığında fikir ve gönül olarak destek vereceğim."

Öztürk, gazetecilerin 'fikren ve gönül olarak destek olacağı yeni bir siyasi parti' hakkında biraz daha bilgi vermesini istemesi üzerine şunları kaydetti:

"İlkelerime yakın bulduğum oluşum Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nun yürüttüğü harekettir. Çok sayıda eski Bakan, İl Başkanı ve Milletvekili de oluşum içerisinde yer almakta. Çok kısa bir sürede partinin kurulacağını öngörüyorum."