Bursa
Açık
26.1°
enBursa Haber

AK PARTİ Bursa aday tanıtımı iptal

BURSA , 11 Ocak 2019 Cuma, 19:54

AK PARTİ Bursa İl Başkanlığı, 13 Ocak Pazar günü yapılacak aday tanıtım toplantısının iptal edildiğini duyurdu.

AK PARTİ Bursa aday tanıtımı iptal

AK PARTİ Bursa İl Başkanlığından yapılan açıklamada, "Genel Başkan Vekilimiz Sayın Numan Kurtulmuş'un hafta sonu programlarının iptali nedeniyle 13 Ocak 2019 Pazar günü saat 14:30'da Merinos AKKM Osmangazi Salonu'nda gerçekleştirmeyi planladığımız 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri AK Parti Bursa Aday Tanıtım Toplantısı ileri bir tarihe ertelenmiştir." denildi.

AK PARTİ'nin Bursa ilçe adaylarını ne zaman açıklayacağı belli değil.

ERDOĞAN 'ERTELEME OLABİLİR' DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugünkü İl Başkanları toplantısında, hafta sonunda Kocaeli ve Sakarya'daki aday tanıtım toplantısına katılacağını, 19 ve 20 Ocak'ta da iki ile daha gideceğini belirterek, "Diğer illerde aday tanıtım toplantıları MKYK üyeleri tarafından gerçekleştirilecek ve süratle iki hafta içinde tanıtım toplantılarını bitirelim ve adaylarımız çalışmalarını süratle sürdürsünler diyoruz. Görevlendirmeleri yaptığımız gibi tüm arkadaşlarımıza sorumlu illeri bildirdik.Yarından itibaren başlıyorlar. Bazı illerde erteleme olabilir, iller vardır ki orada şartlar değişebilir. İl başkanlarına verilmek üzere bir aday tanıtım rehberi de hazırladık" demişti.

SORUN OSMANGAZİ VE YILDIRIM'DA MI?

Siyaset kulislerinde AK PARTİ'nin Bursa aday listesinin belli olduğu, ancak Osmangazi ve Yıldırım konusunda son anda bir değişiklik gündeme geldiği konuşuluyor.

Olay gazetesi Başyazarı Ahmet Emin Yılmaz, bugünkü köşesinde şöyle yazdı:

"Ankara'dan farklı söylentiler gelmeye devam ediyor. Eski bir dost, 'Sayın Cumhurbaşkanı Osmangazi ve Yıldırım'la ilgili kendisine bazı bilgiler ulaştığını söyledi ve değişimin gözden geçirilmesini istedi' dedi."