Bursa
Açık
25.7°

Acı haber geldi! 2 asker şehit oldu

GÜNCEL , 28 Ağustos 2020 Cuma, 22:01

Gümüşhane'nin Şiran ilçesinde trafik kazasında yaralanan Jandarma Uzman Onbaşı Tarık İnce ve Hakkari'nin Şemdinli bölgesinde mevziden dengesini kaybederek düşen Piyade Sözleşmeli Er Ümit Çıkın şehit oldu.

Acı haber geldi! 2 asker şehit oldu

Jandarma Genel Komutanlığı sosyal medya hesabından yapılan duyuruda, "Gümüşhane Şiran ilçesinde mesaiye gelirken geçirdiği trafik kazası sonucu yaralanan, kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olan kahraman silah arkadaşımız Jandarma Uzman Onbaşı Tarık İnce'ye Allah'tan rahmet, ailesine ve yüce Türk Milletine başsağlığı dileriz" ifadesi kullanıldı.

BİR ACI HABER DE HAKKARİ'DEN

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, "Hakkari/Şemdinli bölgesindeki bir üs bölgemizde 28 Ağustos 2020 tarihinde görevli olduğu mevzide dengesini kaybederek düşen bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz" denildi.