Bursa
Açık
26.4°
enBursa Haber

Abdülkadir: "Başım döndü, gözüm karardı"

BURSASPOR , 11 Ocak 2019 Cuma, 11:33

Bursaspor'un 17 yaşındaki futbolcusu Abdülkadir Çelik, enbursa.com'a özel açıklamalarda bulundu. Abdülkadir, Kastamonuspor 1966 maçında yaşadığı talihsiz olayla ilgili, "Gözüm karardı, başım döndü. Ama çok şükür iyim" dedi.

Abdülkadir: "Başım döndü, gözüm karardı"

Barış Yalım'ın sorularını yanıtlayan Abdülkadir, ilk kez kampa gelmenin de heyecanını yaşadığını belirtti.

"BİR SANİYEMİ BİLE BOŞA GEÇİRMEK İSTEMİYORUM"

"Çok mutluyum. Burada olmam çok büyük avantaj. Uzun bir yol. Bunun farkındayım. Bir saniyemi bile boşa geçirmemem gerekiyor. Çalışarak daha iyi yerlerde olmak istiyorum.

Ben önceden A takıma çıkmışım. Bu benim ilk kampım oldu. Çok heyecanlıydım. Abilerimle, hocalarımla çok güzel bir kamp dönemi geçiriyoruz. Tam bir aile ortamı var"

"BAŞ DÖNMESİ VE GÖZ KARARMASI..."

"Samet Hocam bana iki maçta da şans verdi. İlk maç olarak iyi diyebilirim. Ama çok iyi diyemem. İkinci maçta talihsiz bir olay yaşadım. Baş dönmem ve göz kararması oldu. Çok soğuk ve rüzgarlı bir havada futbol oynadık. Bunun etkisinde kaldım. 15-20 dakika oyunda kalabildim. Sonra çıktım. Riske edilmedim. Şu anda durumum çok iyi, çok şükür."

"DOĞRU ZAMANDA AVRUPA'YI HEDEFLİYORUM"

"Hedeflerimde Bursaspor'da iyi performans gösterip doğru zamanda Avrupa'yı hedefliyorum. Bu çok uzun bir yol. Bunun farkındayım. Ama doğru zamanda Avrupa'da doğru takımda oynamayı planlıyorum."

"SAMET HOCA BİZİ ANLIYOR"

"Samet Hocamız sessiz ve sakin bir hoca. Ama gözlemlemeyi çok iyi yapabilen bir hoca. Bizi dışardan izliyor ama bütün düşüncelerimizi anlayabiliyor."

"BEN DE A TAKIMA GİDEBİLİRİM!"

Burada 16 futbolcuyuz Vakıfköy'den. Biz çalışıp görevimizi yerine getirirsek burayı hak edeceğimizi düşünüyorum. Samet Hoca ve ekibindeki hocalar her maç Vakıfköy'deler. 15 yaşında kampa gelen arkadaşlarımız var. U15-U16'da oynayan futbolcular iyi performans gösterdiğinde 'Ben de A takıma gidebilirim' diye düşünebiliyorlar. Bu ortamı yaratan herkese teşekkür ederim.

"SAÇLARIMIN KESİLMESİNDEN ÇOK MUTLUYUM"

Ben kampa gelirken saçlarımın kesileceğini biliyordum. Bu durumdan çok mutluyum. Bunlar hayatımızda yaşayacağımız çok güzel anılardan bir tanesi. Kaptan Ertuğrul abiye de teşekkür ediyorum.