Bursa
Çok Bulutlu
19.2°

ABD'de yine polis şiddeti

DÜNYA , 24 Ağustos 2020 Pazartesi, 09:37

ABD'de yine bir siyahın polis tarafından öldürülmesini konuşuyor. Geçtiğimiz cuma günü gerçekleşen olayda, elinde bıçak olduğu öne sürülen kişinin, polis tarafından vurulduğu anların görüntüleri yayınlandı.

ABD'de yine polis şiddeti

ABD'de George Floyd'un polis şiddetiyle öldürülmesinin yankıları halen sürerken, ABD polisinin bir siyahı öldürdüğü yeni bir vakanın görüntüleri ortaya çıktı. Louisiana eyaletinin Lafayette şehrinde polis, bir markette bıçakla kargaşa yarattığı için yaya takip ettiği 31 yaşındaki Trayford Pellerin'in elinde bıçakla başka bir dükkana girmeye çalışması üzerine vurulduğunu savunuyor.

Geçtiğimiz Cuma gecesi Lafayette'de yaşanan olayın videosu ortaya çıkarken, Amerikan Sivil Özgürlükler Birliği polisin silahlı müdahalesini "siyahi bir kişiye karşı korkunç ve ölümcül polis şiddeti" sözleriyle nitelendirdi ve soruşturma çağrısında bulundu.

Pellerin'in ölümü üzerine bölgede protesto gösterileri düzenlendi. Polis, gece kalabalığı dağıtmak için sis bombası kullandı. Anne Michelle Pellerin, oğlunun sosyal kaygı rahatsızlığı nedeniyle yılbaşında profesyonel yardım aldığını, topluluk içinde endişeye kapıldığını ve memurlardan korkmuş olabileceğini söyledi.