Bursa
Açık
21.5°

8 yaşındaki kıza taciz iddiası

GÜNCEL , 30 Nisan 2019 Salı, 23:57

Ardahan'ın Göle ilçesinde 8 yaşındaki kız çocuğuna sözlü tacizde bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan zanlı tutuklandı.

8 yaşındaki kıza taciz iddiası

Edinilen bilgiye göre, S.Ç. isimli şahıs ortaokul öğrencisi olan 8 yaşındaki E.Y.'ye okul çıkışı sözlü tacizde bulundu. E.Y.'nin durumu ailesine bildirmesi üzerine aile olay yerine geldi. Durumun istismar olduğunu öğrenen baba, şüpheli S.Ç.'ye saldırdı. Araya giren polis ekipleri tarafından şüpheli S.Ç. gözaltına alındı. Daha önceden de şüpheli S.Ç.'nin 8 yaşındaki E.Y.'ye sözlü tacizde bulunduğu iddia edildi.

Emniyete götürülen S.Ç. sorgusunun ardından Göle Adliyesine sevk edildi. Ayrıca şüpheli S.Ç.'ye herhangi bir saldırı olmaması için adliyeye polis kıyafeti giydirilerek götürüldüğü belirtildi.

İLÇE HALKI TEPKİ GÖSTERDİ

Olay kısa sürede ilçede duyuldu ve yurttaşlar toplanmaya başladı. Olay yerine gelen polis ekipleri, güvenlik gerekçesiyle Göle Adliyesi önünde yoğun güvenlik önlemi aldı. Kalabalığın büyümesi üzerine Göle Adliyesi önüne çok sayıda takviye ekip sevk edildi. Bir süre sonra olay yerine zırhlı araçlar sevk edildi.

S.Ç çıkarıldığı mahkemece "silahla tehdit" suçundan tutuklanarak cezaevine konuldu.