Bursa
Açık
11.6°

3 saatlik rötarın sırrı ortaya çıktı

BURSA , 27 Şubat 2018 Salı, 08:02

Başbakan Binali Yıldırım'ın 25 Şubat Pazar günü Bursa'ya yaptığı ziyaretin yankıları sürüyor. Yıldırım'ın Bursa programındaki 3 saatlik rötarın arkasından helikopter krizi çıktı. Başbakan'ı taşıyan helikoptere eşlik eden iki helikopterin Fethiye Futbol Sahası yerine Merinos'a indiği ortaya çıktı.

3 saatlik rötarın sırrı ortaya çıktı

Başbakan Yıldırım'ın pazar günkü Bursa ziyaretinde yaşanan 3 saatlik gecikmenin helikopterlerin uçuş kartı bilgilerindeki karışıklıktan kaynaklandığı ortaya çıktı.

Olay gazetesi Başyazarı Ahmet Emin Yılmaz'ın duyurduğuna göre, AK PARTİ İl kongresinin saati resmi programa saat 16.00 olarak konurken, kamuoyuna saat 15.00 için duyuru yapıldı.

Başbakan'ı taşıyan helikopterin sesi programdan 2, duyurulandan 3 saat sonra kongrenin yapıldığı salonun üstünde duyuldu. Sonra da helikopter hemen arka taraftaki Fethiye Futbol Sahası'na indi. Ancak Başbakan'a eşlik eden iki helikopter ortada yoktu. 2 helikopterin Fethiye Futbol Sahası yerine Merinos Stadı'na indikleri ortaya çıktı.

Helikopterlerin sabah İstanbul'dan havalanırken verilen uçuş kartı bilgilerinde karışıklık olduğu, iniş Fethiye Futbol Sahası, kalkış Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nın Merinos'taki akşam yemeği nedeniyle Merinos Stadı olacakken, 2 helikopterin kartına iniş yeri olarak Merinos'un yüklendiği anlaşıldı. Helikopterler Merinos Stadı'na inince, Yıldırım da 20 dakika daha Fethiye Futbol Sahası'nda danışmanlarını beklemek zorunda kaldı.