Bursa
Çok Bulutlu
18.7°

24 saat koronavirüsten koruyan dezenfektan Bursa'da

BURSA , 03 Eylül 2020 Perşembe, 16:05

24 saat koronavirüse karşı koruyucu özelliği olduğu belirtilen el dezenfektanları Bursa'da satışa sunuldu. AMS AŞ. ve Uludağ Zirve firmaları tarafından satışa sunulan ürünün özelliklerini Dr. Murat Ünal enBursa.com'a anlattı.

24 saat koronavirüsten koruyan dezenfektan Bursa'da

Bursa'da maske üretimi yapan AMS AŞ. ve Uludağ Zirve firmaları, 24 saat koronavirüsten koruyan Erceyis Üniversitesi üretimi olan dezenfektanı Bursa'da satışa sundu.

24 SAAT KORUMA

Nano EZM el dezenfektanını anlatan Dr. Ünal, şunları söyledi:

"Kayseri Erceyis Üniversitesi Teknoloji Merkezi'nden geliştirilmiş bir ürün. Bunun arkasında çok ciddi bilimsel çalışmalar var. Tıbbi ruhsatlı bir ürün. Covid-19'u 24 saat süreyle yüzde 100 bloke ettiği kanıtlanmış, ıspatlanmış bir ürün. Normal bir dezenfekten olarak anılmak en büyük yanlış olur. Bunun içinde trilyonlarca molekül boyutu yüzün altına ellinin altına düşürülmüş gümüş iyonları var. Gümüş doğadaki 103 tane element içinde uygun molekül büyüklüğüne düşürüldüğü zaman yeryüzünde bilinen 650 tane patojen yahut patojen olmayan virüse bakteriye etkili onları yok etme özelliğine sahip bir molekül. Bu piyasaya yeni çıktı. Tanıtımına da başladık."